« Lipanj 2025 »

VIJESTI IZ ŠKOLE

Terenska nastava u Križevcima

KNJIŽEVNI SUSRET I POSJET VATROGASNOJ POSTAJI

U četvrtak, 17. listopada, učenici prvog i drugog razreda matične i područnih škola, u pratnji svojih učiteljica i školske knjižničarke Jelene Miklečić, posjetili su u Križevcima Gradsku knjižnicu Franjo MarkovićŠetnjom kroz odjele knjižnice, uz vodstvo knjižničarki, imali su priliku istražiti knjižnicu. U multimedijskoj dvorani knjižnice upoznali su književnicu Ljerku Pukec. Književnica je predstavila svoju knjigu Veliki san, mali miš čitajući nekoliko igrokaza uz aktivno sudjelovanje učenika. Učenici su uživali u izvedbi dva igrokaza koja su izveli članovi glumačke skupine Kolibrići.

Nakon posjeta knjižnici, učenici su posjetili vatrogasnu postaju gdje su ih dočekali izuzetno srdačni vatrogasci postaje te ih uz edukativno vodstvo proveli po postaji. Terensku nastavu završili su obilaskom Autobusnog kolodvora Križevci gdje su se, ukrcavši u autobus, vratili prema školi i kući.

Ema Navoj, 8.a

DAN KRUHA U OSNOVNOJ ŠKOLI SIDONIJE RUBIDO ERDÖDY

Veselo i svečano bilo je u petak, 11. listopada 2024., kada smo na već tradicionalni način obilježili Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u našoj školi. Učenici i njihovi razrednici, uz pomoć i ostalih učitelja škole, dali su sve od sebe kako bi prezentirali svoj stol pun plodova zemlje. Vrijedne ruke mama, baka, teta, tata i drugih članova obitelji zaslužne su za mnoštvo ukusnih jela i slastica koje su se našle na svečano uređenim stolovima. Svečanost je započela kratkim programom učenika matične i područnih škola, nakon čega je uslijedila molitvena riječ i blagoslov koju je predvodio mjesni župnik Ivan Novak. Zatim se svima obratio ravnatelj škole, gospodin Darko Zvonar. Ravnatelj je zaključio kako je upravo Dan kruha naša najljepša svečanost te se zahvalio svima koji su svojim prisustvom uveličali ovaj dan. Na samom kraju, uz veselo druženje, blagovali smo poslužene delicije sa svečanih stolova.

Ema Navoj, 8.a

Više slika na poveznici: DAN KRUHA U OSNOVNOJ ŠKOLI SIDONIJE RUBIDO... - Općina Gornja Rijeka | Facebook

Terenska nastava za osmaše

IZLET U ZAPADNU SLAVONIJU

U petak, 11. listopada 2024., u organizaciji udruge „Hrvatski dragovoljci i veterani Domovinskog rata“ iz Križevaca, sedam učenika osmih razreda naše škole sudjelovalo je na stručno-edukacijskom izletu učenika s križevačkog područja na područje zapadne Slavonije, na područje gdje su borbeno djelovale križevačke ratne postrojbe u tijeku Domovinskog rata. Učenici su sa svojim učiteljima i stručnim voditeljima obišli spomen-područja „Barutanu 1991.” i „Trokut” te Daruvar i Pakrac. Prema riječima učitelja Igora Frbežara, koji je s učenicima bio u pratnji, učenici su posebno zanimanje pokazali za artefakte u Muzeju vojne i ratne povijesti.