Osnovna škola Sidonije Rubido-Erdödy Gornja Rijeka

« Studeni 2019 »

Po završetku školovanja htio/la bih:

Sigurno na web

Zaštita i prava djece

Ispis statistike od 21. 9. 2011.

INTERNET

Knjižničarka: Jelena Miklečić, prof.

Radno vrijeme: ponedjeljkom i srijedom od 8 do 14, i svaki drugi petak od 8 do 14 sati

O ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Knjižnica je smještena u prizemlju školske zgrade i veličine je 45 m2. Manji dio prostora zauzima čitaonica sa šest sjedećih mjesta. Prema inventarnim knjigama knjižnični fond sastoji se od 2746 jedinica knjižne građe namijenjene učenicima, 956 jedinica knjižne građe namijenjene nastavnicima (stručna građa) i 102 jedinica AV-građe. Knjige su na policama poredane prema signaturnim oznakama abecednim redoslijedom prema prezimenu autora. Knjižnične oznake M za malene čitatelje, D za djecu nižeg uzrasta te O za djecu srednjeg uzrasta. Knjige iz narodne književnosti imaju oznaku N, a igrokazi oznaku I. Ostale knjige referentne zbirke posložene su po signaturnim oznakama  od nula do devet. Lektirni fond dostupan je na online katalogu, a informatizacija ostatka knjižničnog fonda bit će završena ove školske godine. Učenici se u knjižnici okupljaju na igru, zajedničko čitanje ili koriste vrijeme za pisanje zadaće. Svakoga mjeseca knjižnica obilježava važne međunarodne datume, ali i obljetnice vezane uz školu i njezinu djelatnost. Jednom tjedno u knjižnici vrijedno djeluje  skupina učenika Mali knjižničari. Zainteresirani učenici  pomažu knjižničarki u tehničkim poslovima,  slaganju knjiga na police, pronalasku tražene knjige, omatanju knjiga, uređivanju panoa, pomoći oko organizacije književnog susreta i drugih događanja u knjižnici.

Usluge knjižnice koristi dvjestotinjak učenika matične škole, učenici područnih razrednih odjela Hižanovec i Kolarec te djelatnici škole.

Školska knjižnica otvorena je za učenike ponedjeljkom i srijedom od 8 do 14, i svaki drugi petak od 8 do 14 sati.