« Svibanj 2024 »

POČETAK NASTAVE U NOVOJ ŠKOLSKOJ GODINI
Autor: Darko Zvonar, 1. 9. 2022.

U ponedjeljak, 5. rujna 2022. godine počinje nastava u novoj školskoj 2022./2023. godini.

Nastava za sve učenike počinje u 8.00 sati. Prvi dan učenici će imati nastavu do 11.30  osim učenika 1. razreda koji će sa roditeljima moći kući i ranije nakon sastanka, zajedničkog druženja i podjele udžbenika.

Učenici prvi dan trebaju donijeti papuče. Učenici razredne nastave preobuvaju se kod svojih učionica, a učenici predmetne nastave u holu kod ulaza u zgradu.

U 8.00 sati je okupljanje u dvorani svih učenika, učitelja i roditelja učenika 1. razreda. Nakon kratkog programa, upoznavanja novih učenika i uvodnih napomena učenici sa svojim razrednicima odlaze u učionice. 1. i 2. sat učenici će biti sa svojim razrednicima te preuzeti udžbenike, a dalje će imati prema rasporedu.

Prijevoz učenika organiziran je kao i prijašnjih godina. Polazak autobusa je u 7.10 sati iz Vukšinca i 7.00 iz Popovca. Po učenike iz Kostanjevca ide autobus odmah nakon Sudovca (7.25 sati).

U ponedjeljak i utorak neće biti prehrane u školskoj kuhinji. Prehrana u školskoj kuhinji počinje od srijede 7. rujna. Cijena dnevnog obroka će za sad i dalje ostati 7 kn.

Svi učenici prvi dan će u školi dobiti udžbenike, a radne bilježnice i ostale radne materijale (zbirke, listiće, mape, kutije, atlase) svi osim učenika iz Sudovca čiji su roditelji sami nabavljali radne materijale.

Nekoliko učenika još nije vratilo pojedine udžbenike od prošle godine te će iste, ako ih ne vrate drugi tjedan, trebati kupiti sami da bi bilo dovoljno udžbenika za sve učenike u ovoj godini.

Rad će u novoj školskoj godini biti organiziran slično kao i na završetku prošle godine bez provođenja posebnih epidemioloških mjera, ali uz oprez i pridržavanje osnovnih higijenskih mjera te brigom o odgovornom ponašanju u cilju sprečavanja širenja zaraze i eventualnih potreba za uvođenjem strožih mjera.

Učenici će imati nastavu u stalnim učionicama, a učionice će mijenjati prema potrebi. I dalje je preporučljivo i potrebno prozračivanje i kraći izlasci iz učionica.

Napominjemo da i dalje treba voditi računa o simptomima zaraznih bolesti (ne samo Covid-a) te ostati kod kuće i konzultirati se sa liječnikom da se razluči radi li se o npr. prehladi, alergiji i sl. ili postoji sumnja na zaraznu bolest. Covid pozitivan učenik ostaje u izolaciji kod kuće, a ostali učenici (kontakti) mogu u školu te prate stanje i testiraju se. Učenici kao i radnici škole ne moraju nositi maske, ali mogu ukoliko to roditelji žele ili smatraju potrebnim.

Svim učenicima, roditeljima i radnicima škole želimo puno zdravlja, suradnje, razumijevanja i uspjeha u novoj školskoj godini!

POČETAK NASTAVE U NOVOJ ŠKOLSKOJ GODINI
Autor: Darko Zvonar, 1. 9. 2022.