NIKOLINJE!!!!
Autor: Ana Derdić, 8. 12. 2011.

Utorak, 6. prosinca 2011. po mnogočemu nije bio običan dan u našoj Školi! Znate zašto? Čitajte dalje i saznat ćete!

Nije bilo pospanih, tužnih, smrknutih lica učenika jer moraju na nastavu, već je od jutra vladala posebna atmosfera. Nastava je trajala do 11.25 sati tako da su svi bili veselo raspoloženi, nasmiješeni i pjevušili su pjesme o svetom Nikoli. Pogađate? Naravno! Dan je bio poseban po tome što je obilježen blagdan Svetog Nikole.

I ove godine naši učenici su marljivo pripremali svoje nastupe, uz veliku pomoć svojih razrednih i predmetnih učiteljica i učitelja. Recitacijama su nas u današnji program uveli naši mali predškolci i neizostavni pjevački zbor pjesmom Svetom Nikoli. U nastavku, svojim izvedbama zabavljali su nas recitatori te dramska i  ritmička skupina.       Nakon 40 minuta pjesme, plesa, recitacija i glume program su završili pjevači pjevačkoga zbora pjesmom Krampus.

Prije samoga kraja programa, najmlađi su postajali sve nestrpljiviji, kao da su znali da će ih netko posjetiti! Naravno, već slutite tko! Točno, u našu Školu došao je sveti Nikola koji je donio darove učenicima od 1. do 4. razreda te svoj djeci od dvije do deset godina  koji ne pohađaju našu školu, ali žive na školskom upisnom području. Proslavu su pohodila i dva crna krampusa i onima manje dobrima podijelili par šiba! Sveti je Nikola posjetio i učenike područnih škola Kolarec i Hižanovec u jutarnjim satima.

Veseli, nasmiješeni i s punim vrećicama, učenici su u 13 sati upućeni kućama.

Tekst: Suzana Mudrić, uč. hrvatskog jezika

Fotografije: Nikolina Bočkaj, 8.a (Foto grupa)

NIKOLINJE!!!!
Autor: Ana Derdić, 8. 12. 2011.

Veseli, nasmiješeni i s punim vrećicama, učenici su u 13 sati upućeni kućama.

Tekst: Suzana Mudrić, uč. hrvatskog jezika

Fotografije: Nikolina Bočkaj, 8.a (Foto grupa)