MLADI IZ ZAJEDNICE "CENACOLO" U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ana Derdić, 7. 11. 2011.

U organizaciji i na inicijativu školske vjeroučiteljice Kristine Kožić, naše učenike sedmih i osmih razreda su u četvrtak, 3. studenoga 2011. god., posjetili mladići i djevojke iz zajednice "Cenacolo" i podijelili svoja životna iskustva s učenicima.

Zajednicu "Cenacolo" je osnovala sestra Elvira 1983. god. u Italiji, osjetivši potrebu da na neki način pomogne mladima koji su željeli promijeniti svoj život, izaći iz svijeta različitih ovisnosti, te naći novi smisao života kroz molitvu i rad.

Osnivačica zajednice "Cenacolo" sestra Elvira

Danas Zajednica u svijetu broji 56 kuća: u Italiji najviše - 22, a u Hrvatskoj 8 kuća, od kojih se dvije (muška i ženska kuća) nalaze u Vrbovcu.

Upravo su iz Vrbovca i došli naši gosti - Ivana, Ana, Dario i Miše - i na satovima vjeronauka podijelili s nama svoja iskustva, svoj životni put, te su nam dali dragocjena svjedočanstva o tome kako Božja ljubav može sve promijeniti na dobro i kako svaki čovjek ima pravo i priliku za novi početak i bolji život na korist sebi i drugima.

Djevojke štičenice vrbovečke "Cenacolo" zajednice

Od srca im zahvaljujemo na njihovoj iskrenosti i hrabrosti, želimo im svako dobro i nadamo se da je to prvi korak u izgradnji prijateljstva i komunikacije sa Zajednicom.

Tekst: vjeroučiteljica Kristina Kožić

MLADI IZ ZAJEDNICE "CENACOLO" U NAŠOJ ŠKOLI
Autor: Ana Derdić, 7. 11. 2011.

Osnivačica zajednice "Cenacolo" sestra Elvira

Djevojke štičenice vrbovečke "Cenacolo" zajednice