MANIFESTACIJA DANI KRUHA I PLODOVA JESENI U KRIŽEVCIMA
Autor: Ana Derdić, 13. 10. 2011.

U utorak, 11. listopada 2011., je u organizaciji Turističke zajednice Grada Križevaca i Grada Križevaca na Strossmayerovom trgu održana smotra "Dani kruha i plodova jeseni".

U manifestaciji su sudjelovali križevački vrtići, osnovne i srednje škole, Učenički dom, te osnovne i srednje škole okolnih općina, a među njima, naravno, i naša škola Sidonije Rubido Erdödy iz Gornje Rijeke.

U pratnji učitelja i učiteljica razredne i predmetne nastave, Andreje Jačmenjak Navoj, Petra Ljubičića, Martine Kos i Ivane Dukarić, mlađe su učenice naše škole ukrasile štand kruhom, domaćim kolačima i jesenskim plodovima te tako predstavile Gornju Rijeku i njezine učenike i mještane koji su pomogli obogatiti naš štand.

Sudionici i posjetitelji su u sklopu manifestacije na radionicama mogli naučiti kako se rade lutke od kestena, kukuruzovine, voća i povrća, a svoj su doprinos dali i pekari velikodušnom donacijom i prezentacijom pekarskih proizvoda.

Štandove su potom obišli i pohvalili svi gosti i uzvanici predvođeni gradonačelnikom Brankom Hrgom, a sve okupljene i obilje plodova je blagoslovio vlč. Stjepan Soviček.

Izvor za tekst: www.krizevci.hr, 13. 10. 2011.

Tekst uredila: Ana Derdić, uč. geografije

Fotografije: Ivana Dukarić, uč. njemačkog jezika

MANIFESTACIJA DANI KRUHA I PLODOVA JESENI U KRIŽEVCIMA
Autor: Ana Derdić, 13. 10. 2011.

Izvor za tekst: www.krizevci.hr, 13. 10. 2011.

Tekst uredila: Ana Derdić, uč. geografije

Fotografije: Ivana Dukarić, uč. njemačkog jezika