« Rujan 2024 »

POČETAK NASTAVE U ŠKOLSKOJ 2024./2025. GODINI
Autor: Darko Zvonar, 7. 9. 2024.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Nastava u novoj školskoj godini počinje u ponedjeljak, 9. rujna 2024. u 8.00 sati. Prijevoz učenika organiziran je kao i prošle školske godine. Polazak autobusa je u 7.00 iz Finčevca i Vukšinca Riječkog.

Učenici će prvi dan imati 4 sata nastave do 11.30 osim učenika 1. razreda koji će sa roditeljima moći ići kući i ranije nakon druženja i podjele udžbenika i radnih materijala. Čestitamo našim novim učenicima i njihovim roditeljima i želimo im puno uspjeha i radosti u njihovim školskim danima!

Svečani početak, kratki program i pozdravne riječi učenicima, roditeljima i radnicima škole u matičnoj školi održat će se u 8.00  sati u sportskoj dvorani. Nakon toga će učenici sa svojim razrednicima otići u svoje učionice. Prva dva sata učenici će imati sa svojim razrednicima te će im biti podijeljeni udžbenici i radni materijali, a 3. i 4. sat imat će prema rasporedu.

Učenici sa sobom trebaju ponijeti školske torbe za udžbenike i radne materijale. Stigli su gotovo svi udžbenici i radni materijali. Nedostaje samo nekoliko komada udžbenika i radnih bilježnica koje će nam biti dostavljene tijekom prvog tjedna nastave.

Učenici prvi dan nastave, obzirom da će biti kraće u školi i da će nositi sve udžbenike kući te da traju još neki radovi, ne moraju nositi obuću za u razred tj. neće se morati preobuti. Obuću za boravak u školi potrebno je nositi od utorka, 10. rujna kad počinje i prehrana u školskoj kuhinji.

Prvi dan neće biti prehrane u školskoj kuhinji, a učenike molimo da obavijeste razrednike ukoliko se netko neće hraniti u školskoj kuhinji.

Molimo učenike da sa sobom prvi tjedan nose flašice s vodom i da se, po preporuci, što manje pije voda iz vodovoda koji je tijekom radova bio zatvoren, a montirane su i nove sanitarije te ćemo, za svaki slučaj, još pričekati da se tijekom prvog tjedna još dobro isperu instalacije iako su izvođači otvarali i ispirali vodovod.

Planirano je da preostali radovi budu završeni kroz dva tjedna, a naši izvođači, iako su imali vrlo kratak rok za pojedine radove, osigurali su da se može boraviti u prostorima škola i da se može odvijati nastava.

Kako smo već pisali, kroz ovo ljeto u naše objekte i opremu bit će uloženo gotovo pola milijuna eura što je ulaganje od kojeg su veća samo ona ulaganja u slučajevima kada se gradi nova škola.

Uz još malo strpljenja, škole će nam biti u znatnoj mjeri uređene, a nakon toga i znatno opremljenije. To, uz zadovoljstvo što će nam boravak i rad u školi biti ugodniji, kvalitetniji, ljepši, ali i sigurniji, stavlja pred nas sve obvezu da sve to što je i što će još biti napravljeno i nabavljeno pažljivo koristimo i čuvamo.

Želimo vam uspješnu novu školsku 2024./2025. godinu!