OBILJEŽILI SMO DAN ŠKOLE
Autor: Ana Derdić, 27. 5. 2012.

Ovogodišnja proslava Dana škole bila je posebno lijepa i posebna te se nadamo da je tek početak brojnih sličnih, ako ne i boljih priredbi u režiji naših marljivih učenika i njihovih učitelja, koji vode brojne aktivnosti kroz koje učenici vježbaju razne životne vještine i stječu iskustva koja će im dobro doći u daljnjem životu i radu. Ovako je to izgledalo ovoga petka, 25. svibnja 2012. godine.

Proslavu Dana škole otvorili su Himnom naše Domovine zboraši predvođeni učiteljicom glazbenog jezika Majom Merlin. Uslijedili su pozdravni govori Ravnatelja škole Darka Zvonara, načelnice općine Gornja Rijeka, gospođe Štefice Tukša i gornjoriječkog velečasnog Vragovića. Srdačno su pozdravili sve prisutne - goste, roditelje, učenike i učitelje i potom prepustili pozornicu našim školskim kreativcima.

Priredbu su svojim dolaskom podržali i brojni uglednici. Već spomenuta načelnica Općine i predsjednica Školskog odbora Štefica Tukša, gospodin Antun Premelč mjesni izvjestitelj, član Udruge Potkalnički plemenitaši i zamjenik predsjednika Općinskog Vijeća, potom gospodin Mladen Tenodi pročelnik za društvene djelatnosti grada Križevaca. Ravnatelje susjednih prijateljskih škola predstavljala je ravnateljica škole Kalnik Danica Crnčić. Priredbu su uveličali i gornjoriječki župnik Josip Vragović, te bivši ravnatelj škole Slavko Hasanec i drugi umirovljeni djelatnici.

Program su po prvi puta vodile stare i nove nade, učenice osmih - Tajana Nakani i Sabina Srbljinović, ali i petih razreda Magdalena Zidarić i Katarina Srbljinović i sve su bile odlične u svom poslu!

Na početku priredbe su učenice iz vjeronaučnog tima koje su osvojile prvo mjesto na državnoj vjeronaučnoj olimpijadi, predvođene vjeroučiteljem Mariom Trninićem, predstavile prezentaciju s kojom su ga i osvojile kako bi još jednom svima pokazale što je to u natjecanju presudilo na njihovu stranu. Ponovno im čestitamo na postignutom uspjehu!

Potom je uslijedio show! Učenici razredne nastave pokazali su svoje umijeće u plesanju, recitiranju, glumi, i sve nas osvojili jednostavnošću, simpatičnošću i dobrom vibrom! Za njihove točke pripremale su ih razredne učiteljice Grozdana Čordaš, Slađana Vidas, Smilja Dedić, Andreja Jačmenjak Navoj i Josipa Pengov.

Područne škole su nastupile s dramskim i recitatorskim radovima u režiji njihovih učiteljica Slavice Momčilović i Dušanke Kos.

Stariji učenici u predmetnoj nastavi bavili su se ozbiljnijim poslovima - mukama oko radnih obaveza i moralnim vrijednostima, te zdravstvenim problemima. Učiteljica Andreja Fijok Malčić pripremala je naše glumce, polaznike dramske sekcije koji su odlično uprizorili svoju priču. A posebnost ovogodišnje priredbe bila je i kratka crtica o posjetu liječniku izvođena na njemačkom jeziku. Učenice je uvježbala učiteljica njemačkog jezika Ivana Dukarić.

Kao šećer na kraju nastupili su maleni predškolci koji su se potrudili te s nama podijelili muke oko odlaska u školu i brige za kućnog ljubimca

Posebno moramo pohvaliti i sve one koji su svojom prisutnošću i pozornošću podržali glumce, pjevače, plesače i recitatore, a to su svi u publici - od učenika, učitelja do roditelja i svih onih koji su svojim dolaskom uljepšali priredbu! Hvala svima što su strpljivo pratili i pljeskom ispratili svakog izvođača na pozornici!

Na poslijetku su se svi gosti i posjetitelji premjestili ispred ulaza u školu gdje je svečano otvoren novopostavljeni videonadzor u školi, simboličnim otkrivanjem informativne ploče o videonadzoru.

Biti će teško, ali ne i nemoguće dostići pa i nadmašiti ovogodišnju priredbu, no uz rad i trud kakav su ove godine u nju uložili, teško da je našim kreativcima išta nemoguće!

OBILJEŽILI SMO DAN ŠKOLE
Autor: Ana Derdić, 27. 5. 2012.