JEDNODNEVNI IZLET NA PLITVIČKA JEZERA
Autor: Ana Derdić, 14. 5. 2012.

Dana 1. lipnja 2012. godine, organiziramo jednodnevni izlet za učenike razredne i predmetne nastave u suradnji s agencijom Trakostyan tours, u naš najstariji nacionalni park Plitvička jezera.

Najistaknutiji i najposjećeniji među osam nacionalnih parkova u Hrvatskoj - Plitvička jezera, je jedina prirodna, u društvu kulturnih vrijednosti, u Hrvatskoj uvrštena u Popis svjetske baštine (UNESCO) i to još 1979. godine, među prvima u svijetu,  a kao  NP u Hrvatskoj je zaštićen 1949. godine.

Plitvice su smještene u brdsko-planinskom kraju s brojnim geološkim i hidrološkim osobitostima, krškim fenomenima, šumskim zajednicama i brojnim drugim prirodnim ljepotama, a posjetiteljima se nude brojne aktivnosti poput pješačenja, planinarenja, vožnje električnim brodom i vlakom, fotografiranja, vožnje biciklom, skijanja, veslanja.

Čast nam je pružiti našim učenicima mogućnost da, ako već niste, posjetite ovaj jednistveni prirodni fenomen.

Za učenike koji ne idu na izlet, bit će organizirana nastava, a ostali će o vremenu polaska biti na vrijeme obaviješteni.

Novac za izlet se prikuplja do 18. svibnja (petak) kod razrednika i razrednih blagajnika. Svaki učenik koji ide na izlet mora donijeti u školu pisano odobrenje roditelja da smije ići na izlet!

U cijenu izleta uključena je ulaznica za NP Plitvice, posjet seoskom gospodarstvu u Rastokama, prijevoz i putno osiguranje. Kod Karlovca će se posjetiti i Ratni muzej u Turnju za koji se ne naplaćuje ulaznica.

Molimo sve učenike da na vrijeme uplate cijenu izleta kako bi Agencija mogla ugovoriti posjet Parku i buseve.

JEDNODNEVNI IZLET NA PLITVIČKA JEZERA
Autor: Ana Derdić, 14. 5. 2012.