ODLIČAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA NATJECANJIMA U OŽUJKU!!
Autor: Ana Derdić, 30. 3. 2012.

Trud, rad i velika želja i motivacija natjecatelja, te podrška učitelja mentora, razrednika i ostalih učitelja rezultirala je odličnim rezultatima naših ponajboljih učenika koji su sudjelovali u natjecanjima znanja i sportskim nadmetanjima. Neki više, drugi manje uspješni, svi su stekli jedno neprocjenjivo iskustvo, ojačali samopouzdanje, proširili znanje i imali priliku naučiti iz svega da se učenje i rad itekako isplate! Ponosni smo na sve njih, i podržavamo, kako njih, tako i ostale, da i dalje marljivo rade i trude se, a nagrade će s vremenom doći same od sebe!

Na županijskom natjecanju iz Biologije u Koprivnici, 14. ožujka 2012., u pratnji učiteljice mentorice Andreje Mrazović, zablistala je učenica osmog razreda Katarina Sokač s osvojenim prvim mjestom! Upućujemo iskrene čestitke budućoj mladoj biologinji ili doktorici!

Dana 23. ožujka održalo se županijsko natjecanje za učenike iz likovne kulture. Sa svojim izrazito razvijenim darom za likovno izražavanje, učenik šestog razreda Nikola Kos, svojim se radom plasirao na državnu razinu natjecanja iz likovne kulture, a skriveni talent je otkrio učitelj Petar Ljubičić, ujedno i mentor u njegovom likovnom izražavanju.

Tim Podmladka Crvenog križa je 24. ožujka 2012. godine, na međuopćinskoj-gradskoj razini natjecanja osvojio visoko drugo mjesto. Za par bodova ih je prestigao tim Oš Kalnik, a iza sebe su ostavili timove OŠ Ljudevita Modeca iz Križevaca (koji su bili i domaćini natjecanja), OŠ Grigora Viteza iz Sv. Ivana Žabno, OŠ Vladimira Nazora iz Križevaca i OŠ Sveti Petar Orehovec. Tim predvođen pedagogom Milenkom Jelačom činili su učenici Katarina Zidarić i Gabrijela Srbljinović iz sedmog razreda, Josip Berend i Antonio Hulec iz šestog razreda, te Magdalena Zidarić i Katarina Srbljinović iz petog razreda. S obzirom na mladi tim koji će još nekoliko godina sudjelovati u natjecanjima očekujemo i u budućnosti vrlo dobre rezultate. Čestitamo!

Nakon odličnog plasmana na biskupskoj razini natjecanja iz vjeronauka, naš nepobjedivi tim učenica kojeg čine Ana Kos, Tajana Nakani, Sabina Srbljinović i Katarina Sokač, pomele su ostale timove na državnoj vjeronaučnoj olimpijadi koja se održala od 26. do 28. ožujka 2012. godine u Križevcima - sjedištu grkokatoličke crkve u Hrvatskoj. Djevojke su dostojno obranile boje svoje županije koju su predstavljale, a kao nagradu za uspjeh dobile su višednevno putovanje krajem lipnja na kojem će putovati Mađarskom, Slovačkom, Češkom i Ukrajinom i posjetiti veće europske zajednice grkokatoličkih vjernika. Čestitamo i njihovim mentorima koji su ih pripremali za ovu borbu, vjeroučiteljici Martini Kos koja je godinama vodila vjeronaučni tim i upoznala je učenike s natjecanjem, a potom i vjeroučitelju Mariju Trniniću koji je preuzeo mentorstvo i s učenicama nastavio rad s jednakim žarom. Uspjehu tima doprinijeli su i drugi učitelji s prikupljanjem materijala za izradu praktičnog rada i prezentacije, vjeroučiteljica Kristina Kožić i razrednica 8.b razreda Natalija Marenčić, te mjesni župnik Josip Vragović. Čestitamo svima, a posebno djevojkama koje zaslužuju najveće pohvale za postignuti uspjeh!

Natjecanja još nisu gotova i nadamo se da će se ovako plodni rezultati nastaviti i dalje, a o ćemu ćete i ubuduće moći pročitati na stranicama škole.

ODLIČAN USPJEH NAŠIH UČENIKA NA NATJECANJIMA U OŽUJKU!!
Autor: Ana Derdić, 30. 3. 2012.