Uspjeh na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“
Autor: Đuro Rađa, 18. 12. 2018.

Antikorupcijsko povjerenstvo Koprivničko-križevačke županije raspisalo je natječaj pod nazivom “Moja županija bez korupcije” koji se provodi s ciljem podizanja svijesti o važnosti uloge građana i osobne odgovornosti u stvaranju društva s nultom tolerancijom na korupciju. Natječaj je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola.

U drugoj skupini učenika osnovne škole od petog do osmog razreda, treću nagradu za literarni rad „Zašto korupcija?“ osvojila je naša pjesnikinja Mihaela Šatvar, učenica 8.a razreda  pod mentorstvom učiteljice hrvatskoga jezika Nine Drakulić. Mihaela je u svojoj pjesmi zaključila kako ljudsko srce više ne poznaje pravdu i da je skoro svaki trud zbog korupcije danas uzalud.

Na svečanom obilježavanju Međunarodnog dana korupcije podijeljene su nagrade učenicima čiji su radovi izabrani kao najbolji, a svečanost je priređena u Knjižnici i čitaonici „Fran Galović“ u Koprivnici, 13. prosinca 2018.

Okupljenima su se obratili predsjednica Antikorupcijskog povjerenstva Jadranka Lakuš, član Povjerenstva Željko Pintar te zamjenik župana Ratimir Ljubić koji su učenicima zahvalili na sudjelovanju i iskazali zadovoljstvo što su prepoznali problem korupcije u društvu te poručili da ne žele živjeti i odrastati korumpiranom društvu.

Nagrađenim su učenicima uručene zahvalnice i nagrade.

Čestitke Mihaeli na još jednom pjesničkom uspjehu! Vjerujemo i nadamo se kako će i dalje biti motivirana za literarno stvaralaštvo i biti poticaj svojim vršnjacima!

Uspjeh na kreativnom natječaju „Moja županija bez korupcije“
Autor: Đuro Rađa, 18. 12. 2018.

Nagrađenim su učenicima uručene zahvalnice i nagrade.