OBAVIJEST RODITELJIMA – POSKUPLJENJE OBROKA U ŠKOLSKOJ KUHINJI
Autor: Darko Zvonar, 2. 4. 2022.

Poštovani roditelji!

Obavještavamo Vas da će, zbog porasta cijena namirnica kao i materijala i pribora te energenta za potrebe rada školske kuhinje, cijena prehrane u školskoj kuhinji iznositi 7 kn po danu od 1.4. 2022. godine.

Obzirom da je poskupljenje prehrane planirano još za početak kalendarske godine što je usuglašeno u dogovoru sa osnivačem i ostalim školama nakon praćenja porasta stvarnih troškova rada školske kuhinje zbog porasta cijena namirnica, ali i porasta cijena sredstava za čišćenje i održavanje pribora i aparata u kuhinji te energenata potrebnih pri pripremanju hrane, škola je nastojala zadržati, koliko je moguće, dosadašnju cijenu obroka no obzirom da ista više nikako ne pokriva dnevne, a tako ni mjesečne troškove u radu školske kuhinje, nužno je povećati cijenu da školska kuhinja ne bi poslovala s manjkom za koji bi škola morala iznaći sredstva da se isti namiri.

U školskoj kuhinji trenutno se hrani 140 učenika . Ukoliko će se netko od učenika zbog navedenog poskupljenja prestati hraniti u školskoj kuhinji, molimo da o tome učenik ili roditelj obavijesti razrednika/cu do srijede jer se srijedom radi tjedna narudžba za naredni tjedan pa se u slučaju smanjenja broja učenika može na vrijeme umanjiti i narudžba.

Uz to, molimo roditelje da razgovaraju s djecom i upućuju na važnost zdravog i toplog obroka te korisnosti voća i mlijeka. Na žalost, dio učenika pri samom spomenu određenih namirnica odnosno jela ne želi ni probati obrok, a za gablec umjesto toga stalno donose sendviče, slatka peciva ili grickalice koji su i skuplji od dnevne cijene obroka. Ista je situacija i sa voćem i mlijekom bez obzira nabavlja li se u sklopu jelovnika ili je osigurano kroz Školsku shemu. Do kraja svibnja za sve učenike osigurano je mlijeko dva puta tjedno po 2 dl te besplatno voće dva dana u tjednu. Na žalost, većina učenika ne želi ni uzeti šalicu s mlijekom, a jabuke, ponekad i naranče, znaju završiti i u sanitarnim čvorovima.