OBAVIJEST RODITELJIMA - DOBROVOLJNO SAMOTESTIRANJE UČENIKA
Autor: Darko Zvonar, 10. 2. 2022.

Poštovani roditelji!

Po Vašoj djeci poslat ćemo Vam upute Ministarstva znanosti i obrazovanja vezane uz samotestiranje učenika u cilju smanjenja broja učenika u samoizolaciji. Iste su priložene i uz ovu obavijest. Samotestiranje je dobrovoljno.

Molimo Vas da upute pročitate te ako ne želite da Vaše dijete sudjeluje u samotestiranju kod kuće, otkinite zadnju stranicu na kojoj je obrazac ili ga ispišite s ove stranice, ispunite ga i pošaljite po Vašem djetetu u školu najkasnije u ponedjeljak, 14.2.2022.

Škola će u petak preuzeti brze antigenske testove te ih podijeliti u ponedjeljak, 14. 2. 2022. svim učenicima čiji se roditelji slažu sa ovim postupkom, a učenici čiji roditelji ispune i pošalju priložen obrazac da se ne slažu sa testiranjem neće dobiti testove. Ukoliko netko od roditelja ne ispuni obrazac, a ne želi provoditi samotestiranje treba reći djetetu da ne preuzima testove u školi ili vratiti testove u školu ako ih je dijete koje se ne bude samotestiralo uzelo i donijelo kući.

Roditelji koji će provoditi samotestiranje trebaju upisati negativan rezultat u knjižicu ili blokić  u koji upisuju mjerenje temperature. Jasno, u slučaju pozitivnog rezultata potrebno je ostati kod kuće i javiti se liječniku.

Za prvi put, samotestiranje će se provesti u ponedjeljak navečer (14.2.) ili u utorak u jutro (15.2.), ovisno o mogućnostima roditelja ako u jutro odlaze na posao, a djeca ne mogu pravilno sama napraviti test.

Učenici čiji se roditelji slažu sa samotestiranjem dobit će dva testa. Uz testove dobit ćete i upute za testiranje. Molimo da se testovi rade pažljivo prema uputama.

Prvi testovi će se provesti u ponedjeljak navečer ili u utorak u jutro, a drugi će služiti za završetak praznika prije povratka u školu (nedjelja, 27.2. navečer ili ponedjeljak, 28.2. u jutro prije polaska u školu).

Učenici koji se već eventualno nalaze u samoizolaciji zbog bolesnog člana kućanstva moći će se nakon testiranja u ponedjeljak vratiti u školu u utorak ako rezultat testa bude negativan.

I dalje molimo roditelje i učenike da se vodi računa o poštivanju epidemioloških mjera posebno u slučaju kod djece koja neće biti uključena u samotestiranje i koja će morati biti u samoizolaciji ukoliko budu kontakt bolesne osobe sedam ili 7 + 7 dana ovisno o tome kad je bio posljednji kontakt djeteta sa bolesnom osobom i žive li sa tom osobom u istom kućanstvu te jesu li cijepljeni i kada su preboljeli Covid -19.

Zahvaljujemo Vam na razumijevanju!

Priloženi dokumenti:
Nepristanak_-_obrazac.docx (15.77 KB)