ORGANIZACIJA NASTAVE OD 12. 4. 2021.
Autor: Darko Zvonar, 9. 4. 2021.

PREDMETNA NASTAVA - ONLINE

Od ponedjeljka, 12. travnja 2021. godine nastava za učenike PREDMETNE NASTAVE održavat će se po B rasporedu ONLINE.

RAZREDNA NASTAVA – UŽIVO U ŠKOLI

Učenici od 1. do 4. razreda dolaze na nastavu u školu.

Polazak autobusa je u 7.05 sati iz Vukšinca za učenike koji idu u PŠ Kolarec, a u 7.15 autobus polazi iz Sudovca za učenike iz Sudovca i Kostanjevca koji idu u matičnu školu.

Polazak iz Dropkovca je u 7.35.

U dogovoru sa učiteljicama svi učenici nižih razreda završavat će nastavu u isto vrijeme.

Odvoz učenika je u 12.10 sati prema Donjoj Rijeci, Fajerovcu i Dropkovcu, a u 12.40 prema Kostanjevcu, Sudovcu, Kolarcu i Vukšincu.

Pri dolasku u školu, boravku te odlasku kući provode se i dalje uhodani postupci i mjere vezane uz smanjenje rizika i sprečavanje širenja kako Covid-19 tako i ostalih zaraznih bolesti – mjerenje i zapisivanje temperature prije polaska u školu, maske, držanje razmaka, dezinfekcija i pranje ruku, prozračivanje učionica, izbjegavanje okupljanja i grupiranja pri kretanju zajedničkim prostorima, izbjegavanje momčadskih aktivnosti i sportova.

Ponovno naglašavamo važnost ostanka učenika kod kuće u slučaju uočenih simptoma zaraznih bolesti kod samih učenika ili članova kućanstva (tjelesna temperatura veća od 37.2, šmrcanje, suhi kašalj, kratki dah, grlobolja, gubitak njuha i okusa, probavne smetnje, bolovi u trbuhu, umor, glavobolja, bolovi u leđima), a pogotovo ako postoji sumnja na kontakt sa Covid pozitivnom osobom ili se čeka testiranje i nalaz testiranja bez obzira radi li se o samom učeniku ili članu kućanstva. Uz to, ne treba napominjati koliko je važno poštivati mjere izolacije odnosno samoizolacije u propisanom roku. Škola će opravdati i dulji izostanak ukoliko je isto potrebno zbog nemogućnosti potpune izolacije od oboljele osobe u kućanstvu.

Na žalost, uočeno je da neki roditelji ne uvažavaju ili zaboravljaju upute i preporuke i ne kontaktiraju razrednike ili školu ako je učenik ostao kod kuće ili čak ne prihvaćaju potrebu i važnost preventivnog ostanka učenika kod kuće u slučaju sumnje na bolest bilo kod samog učenika ili kod člana obitelji.

Stoga ponovno molimo i napominjemo da je važno da roditelji svakako jave razrednicima ako dijete ostaje kod kuće. Učenicima koji preventivno ostanu kod kuće bit će opravdan izostanak, ali, kako je navedeno, o tom treba pravovremeno obavijestiti razrednike i svakako se konzultirati s liječnikom u slučaju bilo kakvih simptoma ili sumnji te u slučaju potrebe za duljim izostankom.

Nadamo se svi poboljšanju epidemiološke situacije i mogućnosti da se nastava za sve učenike uskoro može ponovno odvijati uživo u školi, a tomu svi možemo pridonijeti svojim odgovornim ponašanjem i brigom za svoje zdravlje i zdravlje drugih.