ORGANIZACIJA RADA I PRIJEVOZ UČENIKA
Autor: Darko Zvonar, 7. 9. 2020.

Prijevoz učenika idućih dana odvijat će se na način sličan uobičajenom rasporedu prethodnih godina.

Dakle u jutro će prijevoz ići kao i danas za sve učenike putnike s polascima u 7.00 sati iz Vukšinca i Finčevca. Za prijevoz iz Vukšinca u matičnu školu ići će za učenike poseban autobus kao i prvi dan nastave da se učenici ne bi morali voziti redovnom linijom.

Povratak je organiziran kao i prošlih godina. Polasci su u 12.20 prema Sudovcu i Kolarcu, u 13.10 prema Donjoj Rijeci, Dropkovcu i dalje, a u 14.00 sati i u jednu i u drugu stranu samo će doći poseban autobus da učenici ni u povratku ne koriste redovnu liniju.

Početak nastave je u 8.00 sati, za sada za sve učenike.

Napomena za raspored sati za učenike petog, sedmog i osmog razreda. Obzirom na veličinu, učenici tih razreda moraju se podijeliti na grupe za nastavu informatike. Svaka grupa učenika koji su podijeljeni na one koji uče i koji ne uče njemački jezik imat će jedan sat informatike uživo, a drugi sat na daljinu. Isto će biti i sa njemačkim jezikom u tim razredima, a sa učenicima šestog a i b razreda koji više ne mogu biti zajedno na njemačkom bit će dogovorena nastava tog predmeta na daljinu uz mogućnost da svaki tjedan samo  jedan sat uživo ostanu učenici jednog razreda, a drugi tjedan drugog razreda, a ostali dio ide na daljinu. Učenicima će biti naznačeno koji sat imaju u školi, a koji sat će imati online, ali ne u realnom vremenu u kojem bi to bilo da sve te sate imaju u školi.

Još nemamo suglasnost MZO-a za ustroj razrednih odjela te se nadamo skorašnjem primitku iste. Postoji mogućnost da će se dijeliti peti razred na a i b te onda  uz dovoljan međusobni razmak i 5.a i 5.b ne bi morali u svojim učionicama nositi maske. Jasno, tada će se morati mijenjati i raspored sati.