VAŽNO! OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA 1. - 4. RAZREDA
Autor: Darko Zvonar, 20. 5. 2020.

Poštovani roditelji!

Danas su objavljene nove upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o sprečavanju i suzbijanju epidemije Covid 19 i preporuke Ministarstva znanosti i obrazovanja vezane za organizaciju rada u razrednoj nastavi od 25. svibnja 2020. godine kojima se učenicima 1. – 4. razreda omogućuje povratak u školu. Roditelji koji zbog objektivnih ili subjektivnih razloga još ne žele poslati svoju djecu u školu mogu to učiniti i kasnije te će ti učenici nastaviti rad na daljinu kao i do sada. Za učenike koji će se vratiti u školu organizirati će se rad uz poštivanje epidemioloških uputa pri čemu je i dalje najvažnije održavanje fizičkog razmaka, pojačana higijena i maksimalno izbjegavanje kontakata s drugim skupinama učenika u školi, roditeljima druge djece i ostalim zaposlenicima škole. Postupci pri dolasku i ulasku učenika u školu, mjere za boravak i potrebe učenika u prostoru škole i odredbe vezane za roditelje opisane su u priloženim uputama koje vas molimo da proučite. Prvi dan, dok se ne vidi točan broj učenika, neće biti prehrane u školi koja će biti organizirana jednostavnije da bi se mogla poslužiti u učionici odnosno zasebno svakoj skupini da se što više izbjegavaju međusobni kontakti. Za učenike koji neće dolaziti sami ili u pratnji roditelja bit će dogovoren prijevoz pri čemu se također moraju poštivati mjere distanciranja. Učenici će u školi u svojoj učionici boraviti od 8 do 12.15 sati i učionicu će napuštati netom prije odlaska kući da se izbjegnu gore navedeni kontakti.

Molimo proučite priložene upute i preporuke! U preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja posebno obratite pažnju na dio od  8. – 13. stranice gdje su naglasci o organizaciji rada i za roditelje.

Za potrebe organizacije rada škole i potrebnog opsega priprema ovisno o broju učenika koji će od  25. 5. doći na nastavu u školu, molimo vas da se tijekom četvrtka o namjeri slanja vaše djece u školu izjasnite vašim razrednim učiteljicama koje će vas za to kontaktirati.

Nakon što utvrdimo  broj i popis učenika koji će u ponedjeljak krenuti u školu, objavit ćemo na webu škole i u razrednim grupama u Teamsu u petak ili subotu još potrebne organizacijske detalje za učenike koji dolaze u školu.

S poštovanjem,

Ravnatelj: Darko Zvonar