OBAVIJESTI I NAPOMENE UČENICIMA I RODITELJIMA – PRISUTNOST ZARAZNIH BOLESTI
Autor: Darko Zvonar, 27. 2. 2020.

Obzirom da su među učenicima dijagnosticirani slučajevi streptokokne upale grla i gripe, a posebno vezano i uz dolje objavljene upute nadležnih institucija o mjerama zaštite od koronavirusa, napominjemo o važnosti pridržavanja općih mjera zaštite prvenstveno higijene ruku i načinima postupanja u slučaju uočenih simptoma bolesti kod sebe ili drugih osoba sa kojima bi moglo doći do kontakta.

Tu naglašavamo da je navedeno važno ne samo zbog novog virusa nego i zbog već prisutnih bakterijskih ili virusnih bolesti dišnih putova odnosno sprečavanja tendencije njihovog širenja.

Već smo ranije napominjali da je u slučaju pojave simptoma (povišena temperatura, kašalj, grlobolja, otežano disanje) bolje ostati kod kuće, javiti situaciju razredniku i javiti se, ovisno o stanju i potrebi, liječniku. U školi je, bez obzira na trenutnu situaciju, a posebno sada potrebno redovno i pravilno prati ruke, imati i koristiti maramice u slučaju pojave kihanja i kašljanja, obavijestiti razrednika ili dežurnog učitelja  u slučaju pojave simptoma i pozvati roditelje radi odlaska kući ili, po potrebi, liječniku.

Prema trenutnoj situaciji i uputama HZJZ-a za sada su moguća putovanja i organizirana druženja unutar Republike Hrvatske samo je potrebno voditi računa da u navedenom ne sudjeluju djeca s respiratornim simptomima.

Prema navedenom, ukoliko ne dođe do značajne promjene stanja ili novih uputa koje bi eventualno ograničile ili zahtijevale odgodu planiranih aktivnosti, učenici razredne nastave sutra, 28. 2. 2020. prema dogovorenom planu odlaze na terensku nastavu u Zagreb. Velika većina roditelja nije za odgodu. Sadržaji su rezervirani samo za našu skupinu i uplaćeni te neće moći biti vraćen novac. Dogovoreno je i da učenici svoje paketiće sa gablecom dobiju vani tako da ne moraju ulaziti u restoran.

Ukoliko netko od roditelja ipak ne želi da mu dijete sutra sudjeluje u terenskoj nastavi treba se javiti razrednici.

O svim eventualnim promjenama obavijestit ćemo putem razrednika i web stranice.