« Ožujak 2020 »

Knjižničarka: Jelena Miklečić, prof.

Dunja Golubić, mag. bibliotekarstva (zamjena)

Radno vrijeme: utorkom i srijedom od 8 do 14, i svaki drugi četvrtak od 8 do 14 sati

web katalog knjižnice dostupan na poveznici  https://library.foi.hr/lib/737

e-mail : knjiznica.os.sre@gmail.com

O ŠKOLSKOJ KNJIŽNICI

Knjižnica je smještena u prizemlju školske zgrade i veličine je 25 m2. Manji dio prostora zauzima čitaonica sa šest sjedećih mjesta. Prema inventarnim knjigama knjižnični fond sastoji se od 2746 jedinica knjižne građe namijenjene učenicima, 956 jedinica knjižne građe namijenjene nastavnicima (stručna građa) i 102 jedinica AV-građe. Knjige su na policama poredane prema signaturnim oznakama abecednim redoslijedom prema prezimenu autora. Knjižnične oznake M za malene čitatelje, D za djecu nižeg uzrasta te O za djecu srednjeg uzrasta. Knjige iz narodne književnosti imaju oznaku N, a igrokazi oznaku I. Ostale knjige referentne zbirke posložene su po signaturnim oznakama  od nula do devet. Lektirni fond dostupan je na online katalogu, a informatizacija ostatka knjižničnog fonda bit će završena ove školske godine. Učenici se u knjižnici okupljaju na igru, zajedničko čitanje ili koriste vrijeme za pisanje zadaće. Svakoga mjeseca knjižnica obilježava važne međunarodne datume, ali i obljetnice vezane uz školu i njezinu djelatnost. Jednom tjedno u knjižnici vrijedno djeluje  skupina učenika Mali knjižničari. Zainteresirani učenici  pomažu knjižničarki u tehničkim poslovima,  slaganju knjiga na police, pronalasku tražene knjige, omatanju knjiga, uređivanju panoa, pomoći oko organizacije književnog susreta i drugih događanja u knjižnici.

Usluge knjižnice koristi dvjestotinjak učenika matične škole, učenici područnih razrednih odjela Hižanovec i Kolarec te djelatnici škole.

Rad školske knjižnice odvija se u skladu s mjerama suzbijanja epidemije bolesti COVID-19, a usluge školske knjižnice korisnicima su dostupne prema ograničenom načinu rada. Korisnici su dužni pridržavati se svih objavljenih aktualnih mjera prema niže navedenim uputama:

1. Broj korisnika koji istodobno mogu boraviti u prostorijama knjižnice i čitaonice je ograničen na 1 osobu + knjižničar
  2. Kako bi se smanjio broj ulazaka u prostorije knjižnice upućujemo Vas na provjeru dostupne građe na mrežnoj poveznici https:/library.foi.hr/lib/737   ili putem e-maila knjiznica.os.sre@gmail.com
  3. Prije ulaska u prostorije knjižnice obvezno je staviti zaštitnu masku i ispravno ju nositi za vrijeme boravka u knjižnici
  4. Nakon ulaska u knjižnicu korisnici moraju obvezatno dezinficirati ruke
  5. Obvezatno pridržavanje propisanog razmaka od najmanje 1,5 metar između pojedinih osoba u knjižnici
  6. Tijekom razgovora obvezno je zaštitnu masku imati preko nosa i usta te zadržati udaljenost od najmanje 1,5 metara
  7. Obvezatna je karantena vraćene građe u trajanju 24-72 sata, što može utjecati na dostupnost građe za posudbu
  8. U čitaonici je moguć boravak jedne osobe na za to predviđenom mjestu uz koje je postavljen stolac. Nije dopušteno premještanje stolova i stolaca.