ZAVRŠNA SVEČANOST 7. NATJEČAJA DJEČJEG DUHOVNOG STVARALAŠTVA „STJEPAN KRANJČIĆ“ U KRIŽEVCIMA
Autor: Đuro Rađa, 25. 4. 2018.

U subotu 21. travnja 2018. g. u Hrvatskom domu u centru grada Križevaca održana je završna svečanost 7. natječaja dječjeg duhovnog stvaralaštva „Stjepan Kranjčić“ sa temom majka odn. Marija – Isusova majka. Na toj završnoj svečanosti djeca iz svih krajeva Hrvatske recitirala su svoje poetske radove, čitala su nagrađena prozna djela, a u OŠ Ljudevita Modeca priređena je i prigodna izložba likovnih radova.

Od 189 prispjelih likovnih radova na natječaj, odabrano je dvadeset najboljih, među kojima je bio i rad naše Magdalene Matejak, učenice 7.b razreda. Rad je objavljen i u prigodnom Zborniku kojeg je učenica, zajedno sa Zahvalnicom za sudjelovanje, dobila na dar na navedenoj svečanosti. Uz nju je bila i njena mentorica, vjeroučiteljica Kristina Kožić, koja svake školske godine potiče učenike da se izraze na zadanu temu, bilo likovno, bilo pisanom rječju.

Nakon završne svečanosti u OŠ Ljudevita Modeca bio je priređen ručak za sve sudionike, a potom smo sudjelovali na zanimljivim radionicama, posebno učenici, a posebno mentori.

Najljepši dio događanja bio je posjet grkokatoličkoj katedrali Presvete Trojice, te njihovom muzeju i knjižnici u kojoj se čuvaju vrijedni primjerci vrlo starih knjiga i do 500 –tinjak godina, a u fondu knjižnice čuva se i nekoliko vrlo vrijednih inkunabula.

Zahvaljujemo organizatorima ovog događanja na dobro organiziranom i bogatom programu u kojemu je svatko mogao pronaći nešto za sebe i vjernički i duhovno se obogatio. Pozivam isto tako sve učenike naše škole da se druge godine uključe u natječaj, te svojom kreativnošću i trudom obogate sebe, svoju školu i one koji će prepoznati i nagraditi njihov talent. Fotografije pogledajte u galeriji!

Kristina Kožić

foto galerija