HUMANITARNE AKTIVNOSTI U PROSINCU 2017. g.
Autor: Đuro Rađa, 22. 12. 2017.

Mjesec borbe protiv ovisnosti koji se svake godine provodi u školama od 15. studenog do 15. prosinca, u našoj školi obilježili smo sa učenicima viših razreda 11. prosinca 2017. g. o opasnostima i borbi protiv najčešćih ovisnosti današnjice (droga, pušenje, alkohol, internet, igranje igrica i sl.) vjeroučiteljica Kristina Kožić u suradnji sa pedagogom i ravnateljem škole pripremila je prigodni sat u kojem su aktivno sudjelovali i učenici. Lorena Sokač - Matušec (7.a), Leon Pofuk (7.b) i Martin Mikov (8.r) pripremili su nam prigodne prezentacije o pušenju, alkoholu i drogama, a učenice Elena Đurinić, Patricia Nemčić, Tea Valjak i Petra Kos izradile su plakat, također o ovisnostima.

Pedagog škole i ove godine aktivno provodi projekte i radionice među učenicima viših razreda pod nazivom „Otvoreni kišobran“, a o raširenosti različitih ovisnosti i problemima koje izazivaju razgovaralo se i na satovima vjeronauka, prirode i na satovima razrednika. Učenicima se obratio i ravnatelj, te također potaknuo učenike da žive zdravo i klone se bilo kakvih oblika ovisnosti.

Da su naši učenici osjetljivi za potrebe drugih, čak i svojih dalekih vršnjaka u Africi, dokazali su aktivnim uključivanjem u prikupljanje sredstava za djecu u afričkoj državi „Burkini Faso“  u sklopu programa „Škole za Afriku“. Sa vjeroučiteljicom Kristinom Kožić izradili su i obojali svjećnjake, anđele i različite ukrase od gipsa koje su u ponedjeljak, 18. prosinca 2017. g., zajedno sa igračkama i kolačima prodavali u školi. Prikupilo se 462.00 kn, a iznos će ovih dana biti uplaćen na žiro-račun UNICEF-a. Kao koordinator programa „Škole za Afriku“ zahvaljujem se svima na sudjelovanju u ovoj akciji.

Ne moramo ići u daleku Afriku da bismo pronašli one koji su u potrebi; na žalost takvih je obitelji i djece sve više i u našoj Hrvatskoj. Prodajom prigodnih naljepnica i narukvica aktivno smo se uključili i u božićnu akciju Hrvatskog Caritasa „Za 1000 radosti“. Prikupili smo oko 250.00 kn. Dio sredstava uplatit ćemo na žiro-račun Caritasa, a za ostatak sredstava kupit ćemo Bibliju za potrebe nastave vjeronauka. Hvala svima koji su pomogli i sudjelovali u ovoj akciji.